Viiratsi Angerjafarm tegeleb aastast 2013 euroopa angerja (Anguilla Anguilla) kasvatamisega. Meie põhitegevusalaks on euroopa angerja kasvatamine klaasangerjast kuni ca 800 grammiseks müügiküpseks angerjaks. Farm põhineb kinnisel ehk vee korduvkasutusega (RAS) vesiviljelussüsteemil, mis toetab keskkonna säästmist. Meie kalakasvanduses pööratakse erilist tähelepanu kalade heaolule ja kasvukeskkonna kvaliteedile. Oleme keskendunud energia- ja keskonnasäästlikule tootmisele. Viiratsi Angerjafarmi tootmisvõimekuseks on kuni 60 tonni angerjaid aastas.

Meie peamine eesmärk on angerjate kasvatamine turustamise eesmärgil – soovime pakkuda seda kasulikku vääriskala inimeste toidulauale. Turustame värsket angerjat kui ka erinevaid angerjatooteid, mis valmivad meie väikeses kohalikus köögis!  Toodete hulka kuuluvad elusangerjas, suitsuangerjas, marineeritud angerjas, marineeritud suitsuangerjas ja asustusmaterjal.

Lisaks panustame angerjavarude taastamisse looduslikes veekogudes, toetamaks kala arvukust Eesti vetes. Pakume asustusmaterjaliks sobivat angerjamaimu ja selle transporti ning ühtlasi ka asustamise teenust.

Maailma Looduskaitseliidus (IUCN) ja HELCOM’I Punases Loendis nimetatakse angerjat kriitiliselt ohustatud liigiks, sest pärast esimesi Atlandi ookeanis veedetud aastaid Läänemere vetesse jõudvate noorte kalade hulk on vähenenud 97% võrra. Just sel põhjusel  on Euroopa Liit keelanud merest kolmel rändekuu perioodil angerjaid püüda.