Müügitingimused

Uuendatud 9. detsembril 2021

Üldsätted

1. Veebipoe angerjad.ee (edaspidi Veebipood) omanik on BM Trade OÜ (registrikood 11288607) asukohaga Iva tee 15, Mäeltküla, Viljandi Vald, 70105 Viljandimaa.

2. Veebipoe tooteid turustab Altomire OÜ (registrikood 11541259) asukohaga Kulli tn 5, Viiratsi alevik, Viljandi vald, 70101 Viljandimaa (edaspidi Müüja).

3. Käesolevas Veebipoe müügitingimustes (edaspidi Tingimused) on ostjana käsitletud isikut, kes on end registreerinud www.angerjad.ee veebikeskkonnas või soovib tooteid osta külalisena (edaspidi Ostja).

4. Tingimustega kehtestatakse Ostja ja Müüja õigused ja kohustused toodete ostu-müügi, tasumise, kohaletoimetamise ja tagastamise tingimused ja kord ning muud sätted.

5. Ostu sooritamisel nõustub Ostja tingimustes sätestatuga.

6. Müüjal on õigus tingimusi igal ajal muuta, täiendada ja parandada.

7. Tingimused kehtivad kuni uute tingimuste vastuvõtmiseni, mille Müüja teeb teatavaks www.angerjad.ee lehel.

8. Ostja ja Müüja vahelisele õigussuhtele kohalduvad Ostja poolt ostu sooritamise ajal kehtinud tingimused.

9. Kehtivad müügitingimused on kättesaadavad www.angerjad.ee lehel.

10. Müüja klienditeeninduse kontaktandmed on: telefon +372 5625 3944 ja e-posti aadress info@angerjad.ee. Müüja klienditeenindus töötab E-R kl 8.00-17.00.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

11. Käesolevad müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

12. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

13. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.

14. Värsket- ja suitsuangerjat müüme ainult tervete kaladena.

15. Tervete kalada puhul anname endast parima, et tellimuse kaal oleks võimalikult lähedane ostja soovile, kuid lõplik kaal võib ostja soovitud tellimusest natuke erineda.

16. Lõplik värske- ja suitsuangerja kaal tellimuses selgub peale kalade kaalumist ja tellimuse komplekteerimist ning on näha meie poolt saadetud arvel enne selle tasumist.

17. Tagamaks värske angerja võimalikult hea sälimise, kaalume kalad tellimuse kokku panemisel elusana. Sellest tulenevalt on värske angerja tellimusel teatav kaalukadu (arvel kuvatud kalade kaal on suurem, kui saabunud tellimusel), sest kaladest väljub transpordi käigus mingil määral vedelikku.

18. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

19. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist.

20. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Tellimuse vormistamine

21. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.

22. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ja valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis.

23. Seejärel kuvatakse ekraanile tellimuse tasu suurus, mis sisaldab nii kauba kui kohaletoimetamise maksumust.

24. Tellimuse esitamiseks tuleb nõustuda käesolevate müügitingimustega ja seejärel esitada tellimus.

25. Peale tellimuse esitamist kaalume (kui tegemist on tervete kaladega) ja komplekteerime kauba ning edastame tellimuses märgitud ostja e-posti aadressile arve.

26. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

27. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning kui ostja soovib tellimusest loobuda, tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) üldjuhul 1-2 tööpäeva jooksul. Sõltuvalt makseviisist võib laekumine aega võtta kuni 7 tööpäeva.

Kohaletoimetamine

28. Kaupu saadame hetkel ainult Eesti siseselt.

29. Kauba saatmiskulud kannab ostja ja vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures enne tellimuse kinnitamist.

30. Saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-3 päeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.

31. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 30 kalendripäeva jooksul.

32. Kui Veebipood on veebilehel või tellimuse kinnituses teavitanud ostjat tarneprobleemidest ja 30 kalendripäeva ületavast tähtajast, kohaldub Veebipoe poolt avaldatud tähtaeg.

Taganemisõigus

33. Tulenevalt võlaõigusseaduse (edaspidi VÕS) § 53 lõike 4 punktidest 4, 41 ei kohaldu Tellimusest taganemise 14-päevane õigus:

  • sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti;
  • sellise suletud pakendis asja üleandmisel, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ja kui see on pärast kohaletoimetamist avatud;

34. Ostjal on õigus Tellimusest taganeda enne, kui kaup on üle antud transpordiettevõttele või kui tellimus sisaldab värskeid kalu, siis enne kauba komplekteerimist. Tellimusest taganemiseks võtke esimesel võimalusel ühendust numbril +372 5625 3944.

35. Tellimusest taganemise korral tagastatakse Ostjale tema poolt tasutud Tellimuse maksumus.

Pretensiooni esitamise õigus

36. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel.

37. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt ühe tööpäeva jooksul veebipoe poole, saates kirja aadressile info@angerjad.ee või helistada telefonil +372 5625 3944.

38. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist tarbija tegevuse või tegevusetuse tõttu (näiteks valedest hoiustamistingimustest ja -temperatuuridest tingitud kauba riknemine).

39. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

40. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

41. Veebipood on isikuandmete vastutav töötleja.

42. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

43. Veebipood edastab isikuandmeid üksnes veoteenust pakkuvale ettevõtetele, et veoteenuse pakkujal oleks võimalik tellimused kohale toimetada.

44. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

45. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest Veebipoele teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

46. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@angerjad.ee või helistada telefonil +372 5625 3944.

47. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

48. Ostjal on õigus pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Vääramatu jõud

49. Müüja ei vastuta Ostjale tekitatud kahjude või toodete kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toodete kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Veebipood ei saanud mõjutada või ette näha (force majeure).